Teller

  • 144818Totaal aantal bezoekers:
  • 8Bezoekers vandaag:

Aanbieden rouwbanden

Dit weekeinde werden na afloop van de vieringen rouwbanden aangeboden aan de parochianen voor het WK-voetbal. Deze rouwbanden zijn in opdracht van Cordaid gemaakt en maken ons attent op de vele slachtoffers die zijn gevallen tijdens de bouw van de stadions. Er staat het getal op van 6500 slachtoffers op. Dat zijn minimaal het aantal arbeiders die om het leven zijn gekomen. Precies 6500 rouwbanden zijn er ter beschikking gesteld en iedere rouwband draagt een nummer als herinnering aan ieder slachtoffers. Daarnaast staan er nog vijftig namen op vermeld van arbeiders die om het leven zijn gekomen.

Met de opbrengst van deze rouwbanden wil Cordaid zich verder inzetten om de arbeidsomstandigheden, in de landen waar deze arbeiders vandaan komen, te verbeteren.

Onder de knop vindt u een fotoreportage van het aanbieden van de rouwbanden. foto's