Teller

  • 172199Totaal aantal bezoekers:
  • 7Bezoekers vandaag:

Familiezondagen

Wij zijn eind augustus begonnen met de familiezondagen. Wat is de bedoeling hiervan? 
We zullen op de familiezondagen met name gezinnen uitnodigen met kinderen vanaf groep 1. Via de diverse basisscholen zullen deze gezinnen benaderd worden met de bedoeling dat deze gezinnen regelmatig naar de familiezondagen toekomen. Het gaat vanaf dit schooljaar onderdeel uitmaken van de communievoorbereiding, die dus niet meer start in groep 4, maar al vanaf het begin van de schooltijd. Op deze manier hopen wij dat de kinderen met hun ouders een beleving krijgen van het geloof. Niet perse doet een kind in de toekomst in groep 4 de Eerste H. Communie, maar op het moment dat het kind en het gezin voldoende is voorbereid. We willen zoveel mogelijk voorkomen dat kinderen pas in groep 4 kennis maken met het geloof en na de Eerste H. Communie nooit meer naar de kerk toe komen. We erkennen dat ouders ook vaak geen of een minimale geloofsbeleving hebben en daarbij zelf ook te weinig kennis van het geloof hebben. 

Als de familiezondagen inderdaad voor een betere beleving zorgen van kind en ouders, dan zullen wij in de toekomst ook kijken of we godsdienstonderricht al kunnen geven vanaf groep 1 en daarnaast ook een inhoudelijk geloofsaanbod aan de ouders kunnen geven.

In ieder geval bestaan familiezondagen uit vieren en ontmoeten.

Klik op onderstaande afbeelding voor info over de familiezondagen.