Teller

  • 178925Totaal aantal bezoekers:
  • 28Bezoekers vandaag:

Oud-koster Martien Slangen overleden

In de nacht van donderdag 16 op vrijdag 17 november overleed onze oud-koster Martin Slangen. Martien heeft zich zeer veel jaren ingezet als koster en acoliet. Tot aan de sluiting van de St. Josephkerk was hij hier al vele jaren koster. De sluiting deed hem pijn, maar dat weerhield hem er niet van om zich vanaf nu in te zetten in met name de Grote St.-Jan. Zijn broer ‘Jan’ werd de koster van de Kleine St.-Jan en hij werd hulpkoster in de Kleine St.-Jan en diende daarnaast altijd mede als acoliet de Mis. Vanaf de ziekte van zijn broer ging hij ook meehelpen als koster en acoliet in de Kleine St.-Jan. Wegens zijn nalatende gezondheid moest hij eind 2019 met zijn kosterwerk stoppen. Een enkele keer kon hij dat jaar daarop nog komen, totdat het echt niet meer ging. Voor al zijn werkzaamheden als koster/acoliet kreeg hij in mei 2022 de Tarcisiusonderscheiding. Deze werd hem thuis aangeboden en opgespeld, omdat hij toen niet meer in staat was om naar de kerk toe te komen. Uiteindelijk verbleef de laatste periode in zorgcentrum Hoog Anstel te Kerkrade en overleed hij uiteindelijk in het ziekenhuis te Heerlen. We zijn Martin zeer erkentelijk voor zijn jarenlange trouwe dienst aan kerk en parochie. Zijn uitvaart vindt plaats op woensdag 22 november om 11.00 uur in de Grote St.-Jan. Om deze reden zal het parochiekantoor op deze dag gesloten zijn.